PIERCING

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Load more

Príprava na piercing

Základné pravidlá:

 • pred aplikáciou piercingu neužívajte alkohol ani iné drogy
 • nie je vhodné, aby ste boli príliš hladní alebo príliš najedení
 • ak ste chorí (chrípka, nachladnutie, angína,…), radšej si na piercing ešte počkajte a uzdravte sa. Oslabená imunita by negatívne vplývala na schopnosť tela hojiť sa.
 • samotné prepichnutie vás nemusí bolieť a závisí aj od vašej psychickej prípravy a pohody. Ten, kto je v psychickej pohode, bude zákrok znášať omnoho lepšie.
 • ak máte slabú zrážanlivosť krvi alebo problémy so srdcom, cukrovku a epilepsiu, nie je piercing pre vás vhodný.
 • ak máte alergiu na kovy, alebo chemikálie – treba nám to povedať.

Bolestivosť

Keďže bolesť je sama o sebe subjektívny pocit, na otázku či piercing bolí, nie je možné odpovedať ani pravdivo, ani univerzálne. Niekoho bolí, niekoho nie. Záleží aj od miesta prepichnutia ako aj od vášho momentálneho psychického rozpoloženia. Odporúčame, nenechať si radiť v tejto otázke od množstva ,,odborníkov“, ktorí vami zamýšľaný piercing nikdy nemali, ale určite vedia, že je to veľmi bolestivé 😉 ako aj riadiť sa videami na internete, ktoré častokrát zavádzajú alebo ukazujú zlú prax. Každopádne každé prepichnutie sa dá prežiť a prax ukázala, že celkový zážitok je menší ako vaše očakávania – bolí to menej, ako si myslíte.

Starostlivosť

Ak máte nový PIERCING, je dôležitá starostlivosť, aby sa Vám správne a úplne ZAHOJIL. Treba byť trpezlivý, a nečakať, že to bude hneď. Ak to zvládnete a budete svedomitý, tak potom budete mať krásnu ozdobu, miesto bude bez komplikácii zahojené a budete si môcť neskôr meniť šperky. Prepichnuté miesto treba 2x denne ráno večer ošetrovať dezinfekčným roztokom (dodatočne po každom kontakte s vodou alebo po športovaní), alebo prírodná alternatíva, pokiaľ nie je zápal je roztok morskej soli lyžička na 0,2 – 0,5 litra najlepšie prevarenej vody. NIKDY NECHYTAŤ SO ŠPINAVÝMI RUKAMI!!! Nečistiť alkoholom (napr. Alpa,…)! Tieto látky dráždia miesto vpichu a leptajú ochrannú vrstvu vo vnútri piercingu tzv. piercingový kanálik. Dôkladne navlhčiť a očistiť miesto prepichu roztokom naneseným na vatovú tyčinku. So šperkom môžete pri čistení jemne pohybovať, ale nikdy s ním nehýbte za sucha. Hrozí potom natrhnutie okolia prepichu  a môže vzniknúť infekcia. Šperk počas doby hojenia nevyberajte, pretože si ho už nebudete vedieť dať naspäť. Mierny opuch, začervenanie, citlivosť a výtok (medzitkanivový mok) na začiatku procesu hojenia nie je príznakom komplikácií, je to normálne. Opatrne používajte kozmetické prípravky, make-up, lak na vlasy, šampón, atď, môžu vyvolať podráždenie. Neodporúčame spať na tej strane, na ktorej máte aplikovaný šperk, aby sa zabránilo opuchom a bolestiam. Vyhýbajte sa soláriám, saunám a kúpaniu v riekach a bazénoch, aspoň prvý mesiac. Pozor na domáce zvieratá. Odporúčame vymieňať obliečky a pyžamo. Ak sa
jedná o prepich jazyka, tak prvé dni prijímať kašovité jedlá (žiadne mliečne výrobky a alkohol). Každé miesto  sa hojí individuálne u každého človeka. Môže sa stať, že telo  šperk neprijme a vypudí von. Proces hojenia je zhruba 2- 3 mesiace.  V niektorých prípadoch, napr. pri piercingu pupku to môže byť podstatne dlhšie.

Cenník

Cena zahŕňa piercingový šperk a samotnú aplikáciu. Táto cena sa vzťahuje len na základné druhy šperkov (krúžky, labrety, barbely, banány,..).

 • piercing (klasické druhy) – 35 €
 • bradavka – 40 €
 • ženský intim – 40 €
 • industrial – 40€
 • nastrelenie (spodný ušný lalok) – 15€ / 1ks resp. 20€ / 2ks

Priamo u nás v štúdiu je možné zakúpiť špeciálny prípravok na starostlivosť.

Adresa

Jiráskova 2317/23, Nové Zámky,
940 02, Slovenská Republika

Telefón

Mobil: +421 948 106 310

Email

info@deeparttattoo.com

Otváracie hodiny

Pondelok-Piatok, 9:00 – 17:00

Sledujte nás
Kontaktujte nás